MyBB Pro

P30-ART

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
اعلانات انجمن(حتما مطالعه بفرمائید) :عرفان حلقه کیهانی محمد علی طاهری از شروع تا پایان ...3
زمان کنونی: ۳-۵-۱۳۹۶, ۰۱:۴۵ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: فاطمه زهرا
آخرین ارسال: فاطمه زهرا
پاسخ: 1
بازدید: 528

ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عرفان حلقه کیهانی محمد علی طاهری از شروع تا پایان ...3
نویسنده پیام
***
پیر غلام هیئت

وضعیت : آفلاین
شماره کاربر :1607
ویترین مدال ها :0

پست‌ها: 172

اعتبار: 23
تاریخ عضویت: بهم ۱۳۹۰

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #1
عرفان حلقه کیهانی محمد علی طاهری از شروع تا پایان ...3
[align=JUSTIFY CLASS=DETNEWSIMG]
[عکس: 11-5-17-191437a.jpg]
عرفان حلقه؛ از ادعای شفاء تا خارج کردن جن از کالبد انسان [عکس: 1.png]
دین -
مشرق نوشت:
پس از بازداشت محمد علی طاهری رییس فرقه حلقه کیهانی به سراغ حجت الاسلام جواد محرابی مدیر موسسه فرق و ادیان قم رفتیم و درباره اعتقادات و آموزه‌های این فرقه با وی به گفتگو نشستیم. ماحصل این گفتگو در ادامه از نظرتان می‌گذرد.
فرقه عرفان حلقه یا کیهانی از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد و چگونه شکل گرفت؟
بنده با نامگذاری عرفان بر روی این فرقه مخالفم.اصلا این فرقه چه ربطی به عرفان دارد.یک آدم مدعی که هیچ چیزی از دین و عرفان نمی دانست ادعاهایی کرد و متاسفانه جمعی دور وی را گرفته و او را تشویق کردند و او هم هر روز بر فعالیت خود افزود تا جاییکه حتی دست به تاویل آیات قران به نفع خود و تشکیلات خود زد.بعدها هم از ضعف نظارت در کشور استفاده کرد و با ادعاهای درمان بیماری های لاعلاج خود را نوعی مسیح جدید معرفی کرد که در لابه لای سخنان وی به وضوح این ادعا مشهود است.این فرقه از سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و کم کم از تهران به چند استان دیگر کشیده شد.

مهمترین انحرافات این فرقه چیست؟
مهمترین اشکال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرک دانشتن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیرکانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل ،لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و دهه ها انحراف دیگر که بنده از میان اظهارات وی اسناد زیادی در این مورد به دست آورده ام.

فرقه حلقه ابزاری است برای براندازی نرم جمهوری اسلامی. حمایت همه‌جانبه غربی‌ها از محمدعلی طاهری و سفرهای او به کشورهای اروپایی و برگزاری جلسات مختلف مسئله ای است که یک فرد معمولی نمی‌تواند آنها را انجام دهد. شیوه کار غربی‌ها در ایران جزیره جزیره‌ای است. در ایران کار می‌کنند بعد یک فرد را لیدر قرار می‌دهند تا بتوانند جنگ فرقه‌ای در کشور ایجاد کنند. سپس این افراد که عموماً سوابق نامعلومی دارند در یک دوره وارد کار می‌شوند.
سابقه طاهری و همسرش به چریک‌های فدایی برمی گردد. بعد خبری از او نبود. خودش می‌گوید در ترکیه درس می‌خوانده است ولی وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم که این سال تحصیلی وی با سال تأسیس دانشگاه هماهنگ نیست. کار این فرقه‌ها مبارزه با آموزه‌های دینی است. نفی اصول و مبانی اسلامی ما. طاهری به صورت عمد اول قرآن را زیر سؤال می‌برد اعتقاد دارد قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است بعد با اعضاء شبکه که هرمی است طرح می‌کنند که باید ناقص بودن قرآن را در جامعه بنشانیم تا بتوانیم حرف‌های خود را اثبات کنیم. مرحله بعدی زیر سؤال بردن ائمه است، چون ستون تشیّع است؛ لذا سعی می‌کند آن را بکوبد در سخنانش زیارت ائمه را شرکت می‌داند. زیارت قبور را کثرت‌گرایی می‌داند.
مهدویت را می‌کوبد. امام زمان(عج) را مسخره می‌کند و می‌گوید منجی عقل است. بعد جایگزین برای عقل می‌گذارد که جایگزین خودش است. فرقه حلقه به دنبال زدن چهارچوب‌های اصلی دین ماست. کسانی که وارد این فرقه شدند بی‌موالات شدند. دختران مذهبی که وارد این فرقه‌ها شدند الان حجاب ندارند. برخی از بچه ‌مذهبی‌ها که از شاگردان برخی عرفا بوده‌اند وقتی وارداین فرقه شدند کم‌کم منحرف شدند. اندیشه‌های طاهری اندیشه‌های التقاطی برگرفته از مسیحیت است. مطلب دیگراینکه این فرقه‌ چارچوب مشخصی ندارد. چارچوب طاهری است و تنها جاذبه آن به دروغ مسئله "شفاء" است. البته مسئله خارج کردن جن از کالبد بدن که متأسفانه در سراسر کشور نیز رایج شده، از دیگر جاذبه های این فرقه است.

برخی از اعضای این فرقه مدعی هستند تشکیلات آنها کاملا علمی بوده و نباید با علم اینگونه مقابله کرد؟
این ادعا کاملا دروغ است.بنده سالهای گذشته دو بار با چند تن از دوستان طلبه با آقای طاهری دیدار کردیم.قرار شد بحث علمی کنیم جلسه اول ایشان و دوستانشان نتواسنتد پاسخ روشنی به سئوالات ما بدهند قرار شد جلسه دیگری داشته باشیم که یکسال بعد این جلسه تشکیل شد.بعد از جلسه دوم قرار بر ادامه جلسات شد اما هر بار تماس گرفتیم ما را پیچاندند و به بهانه های واهی حاضر به ادامه جلسات نشدند.دو هفته قبل نیز بنده با خود آقای طاهری و آقای نجفی که ظاهرا طلبه هستند و از همفکران آقای طاهری است جلسه گذاشتم و قرار شد بنده فرصتی فراهم کنم به قم بیایند وبحث کنیم و حتی اعلام کردم با خودشان دروبین بیاورند که بعد مدعی تحریف اظهاراتشان نشوند اما در آخرین لحظات فرار کردند و اعلام کردند سئوالاتتان را مکتوب بدهید تا جواب دهیم!!!اینها اصلا دنبال علم نبودند.شاید اگر بنده نیز مثل آقای طاهری برای آموزش انحراف به مردم از 50 تا 300 هزارتومان میگرفتم و میلیاردر می شدم هیچ گاه حاضر به مناظره ای که نتیجه آن رسوایی است نمی شدم.

آیا فقط با طاهری باید برخورد شود یا شما افراد دیگری را نیز مقصر می دانید؟
اگر چه طاهری بنیانگذار و رئیس این تشکیلات است اما نقش حلقه اصلی اطراف وی را نمی توان نادیده گرفت.خصوصا خانم (و. پ) و (حجت ن) که بنده معتقدم باید توسط مراجع قضایی با آنها برخورد جدی صورت گیرد.

الان طرفداران اقای طاهری در حال تبلیغات وسیع علیه نظام هستند وحتی وکیل وی سعی دارد موضوع را سیاسی کند.کمپین جمع آوری امضا نیز راه انداخته اند.توصیه شما به آنها چیست:
اولا بسیاری از کسانیکه سر کلاسهای این فرقه بوده اند دیگر اعتقادی به طاهری و برنامه های وی ندارند و مشت این فرقه برایشان باز شده است.این افرادی هم که شلوغ میکنند اکثرا مسترها و عوامل درجه یک فرقه هستند که بسته شدن فرقه باعث بسته شدن دکان کسب درآمد و حقه بازیشان شده است.بنده همین جا اعلام آمادگی میکنم با هر کدام از سران فرقه که لازم باشد در هر جایی مناظره علمی بگذارم تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

و نکته آخر...
بنده به خانواده ها خصوصا پدران و مادران گرامی توصیه میکنم مراقب فرزندانشان باشند.امروز رهزنان دین در کمین فرزندان آنها هستند که علاوه بر دین دنیای فرزندان آنان نیز توسط این فرقه ها مورد تهدید قرار می گیرد. یقینا عرفان اسلامی و الهی با دکان داری و شادی و مرید و مراد بازی به دست نمی آید و کسانیکه دنبال تهذیب نفس هستند باید سراغ آدم های مطمئن بروند کسانیکه توسط علمای دین مورد تایید باشند.


------------------------------------------------------ [align=JUSTIFY CLASS=DETNEWSIMG]
[عکس: a.jpg]
اظهارات عجیب سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی
دین -
قسمت هایی از سخنان محمد علی طاهری، سرکرده فرقه انحرافی 'عرفان کیهان ' که امروز توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است. [/B]
سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهان " (حلقه) که برای سومین بار متوالی در یک سال اخیر بازداشت شده است، در قالب کلاس‌های آموزشی ادعاها و موهوماتی را درباره مسائل نظیر هستی شناسی و شناخت شناسی مطرح کرده است. به منظور آشنایی بیشتر با اندیشه‌های مسموم و توهمات ذهنی وی که حتی در کسب مدرک دیپلم نیز ناتوان بوده به بازخوانی بخشی از ادعاهای وی پرداخته‌ایم.
*طرح مباحث شرک آمیز دررابطه با الوهیت

"... الان شما هم خدای مجسم هستی، من هم هستم، همه هستند، همه وجه او هستند ..... مفهوم من پسر او هستم، الان همه پسرش هستیم، همه فرزندش هستیم ، به یک عبارت هایی چون حالا در اون ماجرای اون جا ، مثلأ ما به خدا می گیم دوست ، اون جا بحث پدر ، پدر آسمانی ، حالا اون شده پدر ، ما شدیم فرزند ، یک تشبیه عرفانی است ... ... خوب آخه اینجا مسائلی هست خدای زنده مرتبطه با بسم الله و این صفات دیگه مربوط است به خدای زنده ، خوب مربوط است به تجلیات... "
*به خود او نمی‌توانیم بگیم زنده!
"...اینک ما به هم رسیده ایم؛ چیزی که ظاهراً منتظرش بودید و وصالی که طلبش را داشتید؛ اما نه به اندازه ای که من مشتاق بودم. شما مرا بخشنده می دانید؛ ولی اصلاً حد آن را نمی دانید و از آن صرفا تصوری مبهم دارید. میزان بخشندگی من را پس از وصال خواهید فهمید؛ وقتی که همه ی قدرت خود را به شما ببخشم. فقط در آن جاست که مفهوم بخشنده ی مهربان را خواهید فهمید. حال من هستم و شما. آیا با داشتن همه ی قدرت من و احساس بی نیازی، باز هم طالب من خواهید بود؟
در عالم ملکوت یک توان بالقوه ای هست که نمی داند چی کار می خواهد بکند؟ نه تضاد دارد. یک عالم خنثی است به محض اینکه شیطان ماموریت پیدا می کند از خنثی بودن می آید بیرون.
- از حالت خنثی می آید بیرون و یک عالم دیگر از توش می آید بیرون مثلا عالم دوقطبی. در عالم دیگر به صورت دیگر ابلیس های خاص خود را دارد.
- به ما می رسد جنس خاک مال عامل پایین تر می گه ا من پیام خودم در اختیار این قرار بدم نمی دهم. اولین معلم ما شیطان بوده. اولین درسی که می دهد که وقتی بگی من غریز خواهم که باشی سقوط می کنی. بحث رمز خاک و آتش در واقع در اینجا رمز خاک و آتش که خاک شکل پذیر است و آتش عامل پختگی است.
- ما هم که آگاهی است اگر در معرض شیطان قرار نمی گرفتیم که پخته نمی شدیم. جن آتش شامل شیطان و جن . جن از بیرون حمله می کند و شیطان از درون. و این پختگی را برای جنس خاک فراهم می کند. اما سایر ملائک به تسخیر ما در می آید. این حلقه حلقه شیطان است.
- یکی از آن ملائک یا قوانین بنام عدالت است ، بحث این است که هر جزء و ذره ای از عقل کل ناشی شده است و تقسیم شده است به عقل اول وعقل دوم و...یعنی به عقول مختلف تقسیم شده است ، گفتیم که راجع به تقدس هیچ ذره ای نمی توانیم بگوئیم این ذره از آن ذره مقدس تر است یا این ذره این مقدار بار تقدس دارد و خدا آن مقدار! تمام اجزاء سرجای خودشان تقدس یکسان دارند و در مقابل همه آنها اصلی حکم فرما است که این ها از یک چیزی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکامل تر و یا جلوتریا مقدس تر نیست وعدالت حاکم است .که اینها از یک چیز ی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکاملتر و جلوتر ومقدس تر نیست ، عدالت حاکم است . حالا وقتی که به ما می رسد که ما خدائیم که ما خالقیم ،خالق لیوان هستیم در سطح ما هم نیامده اند دربین من وشما توزیع نامتناسبی داشته باشند عقلی که در شما جاری شده در من هم جاری است عقلی که در ذرات وجود شما هست درمن درایشان و...جاری است ، درست شد ؟ لذا همه ما درمقابل کل خودمان از عقل برابری برخورداریم ،این عقل به عدالت جاری شده است . عقل کل من با عقل کل شما به برابری داده شده است در کل یکی از ملک های عدالت است . عاملی که توزیع عقل را به عدالت کرده است مثل یک ظرفی که سوراخ سوراخ بکنی و نو ر را از آن بتابانی و نور نقاط به تساوی می افتد و.... کلیه این عقول مختلف که بیش از ۵۰ نوع است .... "
*ادعای وحی و الهام
زمانی که الهام می شود رنگ چهره ام عوض می شود و کلاً دگرگون می شوم
*بی اعتنا ساختن مریدان نسبت به واجبات خصوصا نماز".....مرتبه ستاره یک مرتبه ای است ومرتبه گیاه یک مرتبه ای است و... در تفکر سنتی به دنبال این است همان گونه که ستاره سجده کرد من هم سجده می کنم !! ( استاد دولا وراست شدن مکانیکی را نشان دادند ) ملائک گفتند ما که هستیم این را می خواهی چکار کنی؟ پس چرا به دنبال ما آمدند ؟ حتما باید نحوه عبادت ما فرق بکند ! پس آنجا می خواسته بگوید این موجود بالاتر از اینی است که شما انجام می دهید ، پس بازتابی که ازما انتظار می رود بیشتر است از بازتابی که از شجر و...دارد ... ".
*ترویج تقدس شیطان"...به شیطان گفتند یه جا گفتن جز بر من بر کسی سجده نکن . شیطان تنها موحد بارگاه الهی است یعنی تنها مخلوقی است که جز بر او بر هیچ چیزی دیگری سجده نکرده است یعنی یک امتیاز یعنی یه رکورد بی نظیری برای خودش داره .............یعنی تنها مخلوقی است که جز بر خدا بر هیچ چیز دیگری سجده نکرده .........یعنی به سمت من دون الله نرفته . درست شد یا نه ؟
بعد اونجا بهش گفتند جز بر من بر کسی سجده نکنی اونوقت اینجا گفتن .... واذقلنا للملائکه اسجدو لادم فسجدوا ...گفتن منو باید سجده بکنی همه سجده کردند این سجده نکرد بعد اینجا می گه منو اغوا کردی . قبلا به من گفتی که جز بر من بر کسی سجده نکنی منتها اینها در قالب مثال و داستان و این ماجراهاست ولی می رسونه که اینها طرح و نقشه و برنامست و نقشه الهی دیمی نیست بلکه بر اساس چیه بر اساس طرح و برنامه‌است.
- همیشه در طول این مسیر دریافت الا ماشاءالله . با این دریافتها ست که بعد از جهنم می خواهیم آن گنجینه را باز کنیم بعد از جهنم.
- نصف وجود ما در اختیار اوست. نصف برنامه نرم افزاری در اختیار اوست. نصف در اختیار مثبت و نصفش در اختیار منفی است برای همه همین بوده پس یک سهم مفروضی در وجود ما دارد. بحث من های متعدد من های کمال و خود کمال. من ضد کمال سهم تعیین شده شیطان.
- برای ملائک تقدس قائل شده اند و آمده اند به زبان رمزی حرفی زده اند که ما امروز داریم می گوئیم همه ارکان هستی عقل کل هست و باید با احترام با آن رفتار کنیم ، و این که گفته اند به ملائک احترام بگذارید ، می خواستند آنها را کشف کنیم ، در حالی که انسان آمده تفسیر کرده که ملائک با دوبال و سه بال و... دارند در حالی که این بحث نیست .
- همه اجزاء هستی دارند تقدیس می کنند یعنی چه ؟ یعنی ملائک دارند اذن الهی را جاری می کنند .آن عاملی که دارد اذن الهی را جاری می کند دارد تقدیس می کند ! خود ابلیس هم دارد لبیک می گوید ، اگر از دید عامیانه بیاییم بیرون ، هر عاملی که دارد اذن الهی را جاری می کند دارد تقدیس می کند دارد لبیک می گوید " یسبح لله ما فی السموات و... " یعنی همه چیز دراو غوطه ور ودرحال اجابت دستور الهی است ، حالا در آنجا که گفت سجده کنید به آدم آن عامل ضد حرکت هم باید باشد !
- در عرفان کمیت نداریم که مثلا در موضوع تقدس ، که احترام چگونه بگذاریم ، یک وقت نگویند که اینها ذره وماده پرست هستند !! ما به همان میزانی که برای او احترام تقدس قائلیم برای همه ذرات هستی احترام وتقدس قائل هستیم و شاید در آیه " اینما تولو ا فثم وجه الله " منظور اشاره به همین مهم است ! برای همه اجزای هستی تا حدی که قادر به ادای احترام هستیم ! ما اصلا نمی دانیم که چگونه باید احترام بگذاریم ! ما همان احترامی راکه برای یک ذره قائل هستیم وقتی به خدا می رسیم می بینیم که همان است ، از درون ما نمی تواند آنچه که شایسته است تراوش نماید ، چه کسی می تواند بگوید احترام این بیشتر یا کمتر است !! این حرف یک جنبه کمی دارد وجنبه کمی در مرحله احترام وتقدس مقدار راه ندارد.
- ببینید آنجایی که می گوید ملائکه با دوبال وسه بال و...اشاره به اوربیتال های اتم دارد ولی ما نمی گوئیم فقط ! در یک جا هم ممکن است اشاره به میدان ها باشد ویا دریک جا اشاره به حوزه عملیاتی آن عامل باشد .
- ما یک کاری می خواهیم بکنیم وآن این است که دید مکانیکی را بگیریم ، مردم فکر می کنند حالا این دو بال دارد و آن یکی سه بال دارد بهتر است و...
- خود شیطان مگر غیر از این که داره به کمال کمک می کند. داره به الله کمک می کند. داره به اون غایت کمال کمک می کند به عبارتی ولی هم می شود.
- ما یک چیزهایی داریم جنبه شعاری دارد مثلا جنبه باطل این و جنبه حق این راه نفوذش که شناختیم پس به یک جایی می رسیم که باید تجهیز شویم به یک بینشی اگر ما تجهیز به بینش باشیم اون بینش که حواس ما را هدایت می کند. ما به یک نتیجه رسیدیم که ؟ مستقیم الیه اون مستقیم نمی تواند وارد شود باید از پشت سر و اطراف وارد شود این یک کشف رمزی است.
- جن قبل از انسان. قبل از اینکه انسان خلق شود جن خلق شد یعنی اول زمینه آمدن ما فراهم شده. آْخر سرما را گذاشتن این وسط. تسخیر درون با ما متولد شود شیطان . تسخیر بیرون جن است . تسخیر بیرون مشروط تسخیر درون مشروط. با ما متولد شده جزوء ماست. جزوء وجودی ماست. تسخیر ازبیرون مشروط است مشروط از چیه؟ تخلف من. تخلف نکنم اضافه نمی شود و تخلف بکنم اضافه می شود اما شیطان درونی برای نبی هست برای همه هست. قرار خودشناسی مهار و مدیریت من. اونیکه بیرون جن است که بیرون است یکی از ترفندهای ترسانده ما می گه من شیطانم.... "
*طرح موضوعات متناقض و ضدو نقیض درباره اعتقادات
وقتی دید لعن و نفرین باشد، تشعشع منفی است و افراد را درگیر می کند و بشریت را درگیر می کند و چون طلب مغفرت نکردیم برای همه خودمان هم گرفتار شدیم
*تفسیر به رای آیات و روایات
درتفسیر آیه لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ :سن و سالی از خدا نگذشته است.
" کشتی نوح از نظر علمی نمی تواند اتفاق افتاده باشد ،
نمی توان از نظر علمی همه انواع حیوانات را دریک کشتی جمع کرد .
"الان داریم هی داد می زنیم که بابا ! طوفان نوح دارد می آید .
توجه کنید کشتی مفهوم معرفتی دارد ، طوفان مفهوم معرفتی دارد ،
در هر عصری در اثر حرکت ما می شود طوفانی بپا شود .
بحث طوفان نوح یک بحث علمی دارد اگر در تنوع انواع برویم
می بینیم نمی شود با چند جفت حیوان که بروند داخل کشتی
مسئله این همه انواع حیوانات را توضیح داد !
اما مهم نیست که اتفاق افتاده یا نه می خواهد بگوید
بشر از قوانین تخلف بکند طوفان درراه است .
کشتی هم سمبل آنهایی است که تبعیت از قانون کرده اند !
ظلم نسبت به هستی را بیان می کند .
در بحث گازهای گلخانه ای ظلمی است که به هستی می کنیم
او هم یخ هایی را که در قطبین در طول میلیون ها سال جمع کرده آب می کند
و همه جا می رود زیر آب !
شعور حاکم بر کره زمین وارد عمل می شود وکلک مارا می کند !
تجربه نوح تجربه خاص است .
قوم های عاد وثمود و...مورد مجازات قرارگرفتند
هرکدام ازاین شکل ها باهم فرق می کند
تجربه نوح گفته است احترام شعور زمین را نگه دار !
کمک خواستن از مرده ها ، برج و بارو و مصداق شرک است
بعد از فهم این توان بالقوه به بالفعل در می آید
فی ارض وسماء به عالم ملک مربوط است
خالق آن هم روح القدس است ،
بعداز جهنم توان بالقوه تبدیل به بالفعل می شود
و ما از " اله بودن " به سمت " رب بودن " سوق پیدا می کنیم .
ما تا زمانی که با ارض و ملک سروکار داریم هنوز بالقوه هستیم
ولی وقتی که وارد جهنم شدیم و عبور کردیم بالفعل می شویم .
"...در آخرین مرحله سئوالی هست که
"حالاکه خدا شدی " با او هستی یا
برای خودت می خواهی خدایی کنی ؟
در آنجا ما خودمان رب هستیم
اگر بله را بگوئیم دیگر رب هستیم ،
ما رب الناس می شویم . "
*دامن زدن به آموزه های التقاطی خصوصا مسیحیت گرایی منحرف
دوباره شروع میشه ، این است که این خیلی معنی میده حالا در مسیحیت اطلاقش می کنند به عیسی مسیح علیه السلام که او خدای مجسم است و نمرده در بین مردگان زنده شد . بعد از سه روز از بین مردگان زنده شد، حاضره و بین ما هست ، میشه خدای زنده، مفهوم وجه الله را در مسیحیت اشتباه تلقی کردند،
مفهوم من پسر او هستم، مفاهیم، الان همه پسرش هستیم، همه فرزندش هستیم ، به یک عبارت هایی چون حالا در اون ماجرای اون جا ،
مثلأ ما به خدا می‌گیم دوست، اون جا بحث پدر، پدر آسمانی، حالا اون شده پدر، ما شدیم فرزند، یک تشبیه عرفانی است، یک تشبیه است ، یک تشبیه در خور فهم ماست دیگه !!
خوب حالا این ها دیگه، گفتن پسر، منظور او را متوجه نشدند !
او درست گفته، خدای مجسم الان شما هم خدای مجسم هستی، من هم هستم، همه هستند، همه وجه او هستند ، و نفهمیدند که موضوع چیه ، یواش یواش زدند به یک جای دیگری " !
*طرح مباحث شرک آمیز دررابطه با الوهیت
اینک ما به هم رسیده ایم؛ چیزی که ظاهراً منتظرش بودید و وصالی که طلبش را داشتید؛ اما نه به اندازه ای که من مشتاق بودم. شما مرا بخشنده می دانید؛ ولی اصلاً حد آن را نمی دانید و از آن صرفا تصوری مبهم دارید. میزان بخشندگی من را پس از وصال خواهید فهمید؛ وقتی که همه ی قدرت خود را به شما ببخشم. فقط در آن جاست که مفهوم بخشنده ی مهربان را خواهید فهمید. حال من هستم و شما. آیا با داشتن همه ی قدرت من و احساس بی نیازی، باز هم طالب من خواهید بود؟
در عالم ملکوت یک توان بالقوه ای هست که نمی داند چی کار می خواهد بکند؟ نه تضاد دارد. یک عالم خنثی است به محض اینکه شیطان ماموریت پیدا می کند از خنثی بودن می آید بیرون.
از حالت خنثی می آید بیرون و یک عالم دیگر از توش می آید بیرون مثلا عالم دوقطبی. در عالم دیگر به صورت دیگر ابلیس های خاص خود را دارد.
به ما می رسد جنس خاک مال عامل پایین تر می گه ا من پیام خودم در اختیار این قرار بدم نمی دهم. اولین معلم ما شیطان بوده. اولین درسی که می دهد که وقتی بگی من غریز خواهم که باشی سقوط می کنی. بحث رمز خاک و آتش در واقع در اینجا رمز خاک و آتش که خاک شکل پذیر است و آتش عامل پختگی است.
ما هم که آگاهی است اگر در معرض شیطان قرار نمی گرفتیم که پخته نمی شدیم. جن آتش شامل شیطان و جن . جن از بیرون حمله می کند و شیطان از درون. و این پختگی را برای جنس خاک فراهم می کند. اما سایر ملائک به تسخیر ما در می آید. این حلقه حلقه شیطان است.
یکی از آن ملائک یا قوانین بنام عدالت است ، بحث این است که هر جزء و ذره ای از عقل کل ناشی شده است و تقسیم شده است به عقل اول وعقل دوم و...یعنی به عقول مختلف تقسیم شده است ، گفتیم که راجع به تقدس هیچ ذره ای نمی توانیم بگوئیم این ذره از آن ذره مقدس تر است یا این ذره این مقدار بار تقدس دارد و خدا آن مقدار! تمام اجزاء سرجای خودشان تقدس یکسان دارند و در مقابل همه آنها اصلی حکم فرما است که این ها از یک چیزی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکامل تر و یا جلوتریا مقدس تر نیست وعدالت حاکم است .که اینها از یک چیز ی برخوردارند که بین همه اشان آن تقدس توزیع شده است و هیچ ذره ای از ذره دیگر متکاملتر و جلوتر ومقدس تر نیست ، عدالت حاکم است . حالا وقتی که به ما می رسد که ما خدائیم که ما خالقیم ،خالق لیوان هستیم در سطح ما هم نیامده اند دربین من وشما توزیع نامتناسبی داشته باشند عقلی که در شما جاری شده در من هم جاری است عقلی که در ذرات وجود شما هست درمن درایشان و...جاری است ، درست شد ؟ لذا همه ما درمقابل کل خودمان از عقل برابری برخورداریم ،این عقل به عدالت جاری شده است . عقل کل من با عقل کل شما به برابری داده شده است در کل یکی از ملک های عدالت است . عاملی که توزیع عقل را به عدالت کرده است مثل یک ظرفی که سوراخ سوراخ بکنی و نو ر را از آن بتابانی و نور نقاط به تساوی می افتد و.... کلیه این عقول مختلف که بیش از ۵۰ نوع است .
*انتشار خرافات
جن قبل از انسان. قبل از اینکه انسان خلق شود جن خلق شد یعنی اول زمینه آمدن ما فراهم شده. آْخر سرما را گذاشتن این وسط. تسخیر درون با ما متولد شود شیطان . تسخیر بیرون جن است . تسخیر بیرون مشروط تسخیر درون مشروط. با ما متولد شده جزوء ماست. جزوء وجودی ماست. تسخیر ازبیرون مشروط است مشروط از چیه؟ تخلف من. تخلف نکنم اضافه نمی شود و تخلف بکنم اضافه می شود.
*توهین عملی به مقام انبیا الهی
پیامبر نمی دانسته که چی می نویسد !
، شما می دانید که من هنوز یک دور قرآن را نخوانده ام ،
یک دفعه تا یک چیزی پیش می آید برای من آشنا است ،
این هم فازی با لوح محفوظ است ،
در اینگونه موارد دیگر شک نمی کنم ، می بینم که این آشنا است .
اما شیطان درونی برای نبی هست برای همه هست. قرار خودشناسی مهار و مدیریت من. اونیکه بیرون جن است که بیرون است یکی از ترفندهای ترسانده ما می گه من شیطانم.
*تبلیغ پلورالیسم دینی
آیا اعتقاد دارید فرادرمانی همان روش حضرت مسیح علیه السلام است؟
- اولا با این که عامل فرادرمانی رحمت الهی است، نمی¬توانیم اظهار نظر دقیقی داشته باشیم و هرگز هم نگفته ایم که این شباهت به کدام درمان آسمانی دارد. شاید در طول تاریخ هزاران مورد درمان مشابه در تمام دنیا بوده است که قابل دسته بندی و تشخیص نیست. به هر حال، ما در فرادرمانی از فیض الهی بهره¬مند می¬شویم و این کار به طور قانونمند و با دخالت کارگزار او یعنی "هوشمندی الهی " انجام می¬شود؛ اما باعث نمی شود که ادعایی داشته باشیم.
*طرح مسائل خرافی ،غیر علمی و متوهمانه
اصولا کار ما مشاوره ای و ابزاری نیست و تمام کارها باید نرم افزاری انجام شود. ما حرف زدن و مشاوره نداریم، مکالمه نداریم. چون تفکرمان نرم افزاری است. اصولا وقتی مساله ای پیش می آید که ما به شادی می¬رسیم یا افسرده می¬شویم، اتفاقاتی درونی می افتد که به عنوان ورودی است و در روش درمانی که اشاره شد، بدون دخالت خود فرد این اتفاقات و مشکلات شناسایی و برطرف می شود.پایان
[/B]
ده ارسال آخر من :

حق پیروز است
۱۲-۲-۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

بروزرسانی موضوع (برای بروزرسانی کلیک کنید)My-BB.Ir

موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عرفان حلقه کیهانی محمد علی طاهری از شروع تا پایان ...1 فاطمه زهرا 2 1,933 ۲-۴-۱۳۹۵ ۰۸:۴۹ عصر
آخرین ارسال: روابط عمومی
  عرفان حلقه کیهانی محمد علی طاهری از شروع تا پایان ...2 فاطمه زهرا 0 549 ۱۲-۲-۱۳۹۰ ۰۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: فاطمه زهرا

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

 انتخاب پوسته: