MyBB Pro

P30-ART

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
اعلانات انجمن(حتما مطالعه بفرمائید) :

لجبازی تا چه حد؟!
زمان کنونی: ۳-۵-۱۳۹۶, ۰۱:۵۲ عصر
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: معین
آخرین ارسال: KALAMGO
پاسخ: 2
بازدید: 536

ارسال موضوع ارسال پاسخ

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لجبازی تا چه حد؟!
نویسنده پیام
بانی هیئت

وضعیت : آفلاین
شماره کاربر :770
ویترین مدال ها :0

پست‌ها: 511

اعتبار: 32

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #1
لجبازی تا چه حد؟!

حضرت علی(علیه السلام) فرمود: من همراه پیامبر(صلی الله علیه و آله) بودم، سران قریش نزد او آمدند و گفتند:

ای محمّد! تو ادعای بزرگی کردی، که هیچ یک از پدران و خاندانت نکردند، ما از تو معجزه می خواهیم. اگر پاسخ مثبت داده و انجام دهی، می دانیم تو پیامبر و فرستاده خدایی، و اگر انجام ندهی، خواهیم دانست که ساحر و دروغگویی.

پیامبر(ص) فرمود: شما چه می خواهید؟

گفتند: این درخت را بخوان تا از ریشه کنده شود و در پیش تو بایستد.

پیامبر(ص) فرمود: خداوند بر همه چیز تواناست. حال اگر خداوند این کار را بکند، آیا شما ایمان می آورید و به حق شهادت می دهید؟

گفتند: آری.

پیامبر فرمود: من به زودی آنچه را که درخواست کردید نشانتان می دهم، ولی بهتر از هرکس می دانم که شما به خیر و نیکی باز نخواهید گشت.

سپس به درخت اشاره کرد و فرمود: «ای درخت! اگر به خدا و روز قیامت ایمان داری، و می دانی من پیامبر خدایم، از زمین با ریشه هایت در آی، و به فرمان خدا در پیش روی من قرار بگیر.»

سوگند به خدایی که پیامبر را به حق معبوث کرد، درخت با ریشه اش از زمین کنده شده و پیش آمد که با صدای شدید، مانند به هم خوردن بال پرندگان، یا به هم خوردن شاخه های درختان، جلو آمد و در پیش روی پیامبر ایستاد.

وقتی سران قریش این منظره را مشاهده کردند، با کبر و غرور گفتند: به درخت فرمان بده نصفش جلوتر بیاید، و نصف دیگر در جای خود باقی بماند.

پیامبر(ص) فرمان داد. نیمی از درخت با وضعی شگفت آور و صدایی سخت به پیامبر(ص) نزدیک شد، گویی می خواست دور آن حضرت بپیچد. اما سران قریش از روی کفر و سرپیچی گفتند: فرمان بده این نصف بازگردد و به نیم دیگر ملحق شود و به صورت اول در آید!

پیامبر(ص) دستور داد و چنان شد.

من گفتم: لااله الّا الله، ای رسول خدا! من نخستین کسی هستم که به تو ایمان آوردم. و نخستین کسی هستم که اقرار می کنم درخت با فرمان خدا برای تصدیق نبوّت و بزرگداشت دعوت رسالت، آنچه را خواستی انجام داد.

امّا سران قریش همگی گفتند: او ساحری است دروغگو! که سحری شگفت آور دارد و خیلی ماهر است. و به پیامبر گفتند: آیا نبوّتِ تو را کسی جز امثال علی باور می کند؟!

منبع: نهج البلاغه، خطبه 192، ص285 (ترجمه دشتی)

ده ارسال آخر من :
۶-۲۸-۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
بانی هیئت

وضعیت : آفلاین
شماره کاربر :2365
ویترین مدال ها :0

پست‌ها: 74

اعتبار: 6

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #2
قرآن RE: لجبازی تا چه حد؟!
آيا هر كسي كه در جامعه ي مسلمين متولد شود و بزرگ شود قطعا مسلمان حقيقي خواهد شد؟ و آيا در قدرت حسابگري خدا شكي وجود دارد ؟ خداوند تمامي نعمت ها و مشكلات و شرايط هر فرد را در نظر ميگيرد و با آنچه وظيفه داشت عمل كند مي سنجد ... با اين حال طبق فرموده ي قرآن هيچ ديني جز اسلام قابل پذيرش نيست.
شماره سوره: 6
شماره آيه: 25
متن: ومنهم من يستمع إليك وجعلنا علي قلوبهم أكنة أن يفقهوه وفي آذانهم وقرا وإن يروا كل آية لا يؤمنوا بها حتي إذا جآؤوك يجادلونك يقول الذين كفروا إن هذآ إلا أساطير الأولين
ترجمه مكارم شيرازي، ناصر:پاره‏اي از آنها به تو گوش فرا مي‏دهند ولي بر دلهاي آنان پرده‏ها افكنده‏ايم تا آنرا نفهمند و در گوش آنها سنگيني قرار داده‏ايم و (آنها بقدري لجوجند) كه اگر تمام نشانه‏هاي حق را ببينند ايمان نمي‏آورند، تا آنجا كه وقتي به سراغ تو مي‏آيند با تو به پرخاشگري برمي خيزند و كافران مي‏گويند اينها افسانه‏هاي پيشينيان است.

منبع آيات و ترجمه ي آيات:
" ommolketab . ir "
ده ارسال آخر من :

گر همه صورت گران صورت زيبا كشند

صورت ارباب ما از همه زيبا ترست

مدعيان گر زنند دعوي بالاتري

پرچم ارباب ما از همه بالاترست!

۷-۱۷-۱۳۹۱ ۰۳:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

بروزرسانی موضوع (برای بروزرسانی کلیک کنید)My-BB.Ir

پرش به انجمن: